Хмельницьке шосе, 2 / 5-й поверх
Тел: (0432) 66 09 16
E-mail: vopapk@ukr.net

[contact-form-7 id="87" title="Контактна форма 1"]

Виконуємо власні рішення

Виконуючи Постанову президії Вінницької обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу “Про стан охорони праці на підприємствах і організаціях агропромислового комплексу області в 2017 році”, прийнятої 15 березня 2018 року інформуєм Вінницьку обласну Раду.

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ПРОФСПІЛКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

04.04.2018р.  № 03/ 17                                                                                                             

Голові постійної комісії з питань  агропромислового комплексу і

земельних відносин Вінницької  обласної Ради

пану Барцьосю В.В.

ІНФОРМАЦІЯ

про стан охорони праці на підприємствах та організаціях

агропромислового комплексу області в 2017 році

Розгляд даного питання на президії Вінницької обласної профспілкової організації працівників АПК показав, що на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу області, які знаходяться на обслуговуванні  Вінницької обласної профспілки працівників АПК за 2017 рік сталося  51 проти 59 в 2016 році нещасних випадків на виробництві, що складає 30,6% від загальної кількості (183) в галузях економіки області.

Серед 51 потерпілих 13 з важкими наслідками. Різке збільшення смертельного і зменшення загального травматизму та їх співвідношення викликає підозру  про приховування загального травматизму.

Рівень загального травматизму в АПК за минулий рік зменшився на 8 випадків в порівнянні з попереднім роком. Разом з тим, зріс рівень смертельного травматизму і складає 4 загиблі особи, проти 2 в 2016 році, що становить 18% від загальнообласного (9), з них 2 працівники загинули в сільськогосподарському виробництві і 2 в переробній промисловості.

Серед міст та районів області рівень загального травматизму в АПК найвищій в м.Вінниці – 8 випадків, Тростянецькому – 6, Крижопільському – 5, Калинівському, Козятинському – по 4, Вінницькому, Немирівському, Погребищенському – по 3, Барському, Бершадському, Іллінецькому, Мог.Подільському, Хмільницькому- по 2.

Смертельні нещасні випадки мали місце в ПАТ «Вінницький завод фруктових концентратів і вин» (падіння в шахту ліфта експедитора по доставці води Маламури С.В.), в Тростянецькій філії «Переробний комплекс ТОВ «Вінницька птахофабрика» (отруївся шкідливими речовинами працівник Обертюх В.А.).

Високий рівень травматизму в агропромисловому комплексі області свідчить про недостатню роботу по профілактиці та запобіганню травматизму під час виробничої діяльності,  в тому числі фінансуванні заходів з охорони праці, забезпеченню працюючих  спецодягом та засобами індивідуального захисту, навчанню та перевірці знань з питань охорони праці.

За даними Управління Держпраці області відбулись позитивні зміни в  періодичних медоглядах, якими в минулому році було охоплено 26082  (97%) працівника, з них 6833 (95%) жінки, які працюють в шкідливих умовах праці. Разом з тим потребує чіткого врегулювання процес їх проходження, часто заформалізований і тривалий в часі.

Атестацію в 2017 році проведено лише на 77,0% робочих місць, а в Погребищенському на 59,3%, Немирівському на 63,1%, Тиврівському на 64,5%, Козятинському на 68,4%, а в цілому по області 12059 чол. працюють на шкідливих  непроатестованих робочих місцях, що позбавляє їх  права на пільги, передбачених для цієї категорії працівників.

Вивчення даних питань на місцях підтвердило, що на стан охорони праці негативно впливають  такі фактори, як:

– недостатне фінансування заходів з охорони праці;

– відсутність служб охорони праці в районах та багатьох підприємствах АПК області;

–  зношеність основних засобів виробництва;

–  незадовільні умови праці;

– недостатнє забезпечення працюючих засобами індивідуального та колективного захисту;

– недостатній рівень підготовки працюючих та фахівців з питань охорони праці;

–  недостатнє інформаційне забезпечення охорони праці;

– низький рівень контролю, в тому числі громадського, за станом охорони праці на підприємствах.

На підставі викладеного, просимо Вас обговорити дане питання на засіданні комісії та ініціювати його розгляд за нашою участю  на сесії обласної Ради з прийняттям відповідного рішення.

Голова обласної профспілкової організації                                 С.С.Нешик

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua